Sport

Duka: Nuk do t’i lejojë tifozët e zjarrtë të Kombëtares në ndeshjen kundër Serbisë

Në intervistën e dhënë, Duka flet edhe për ndeshjen që mbase nuk është më e rëndësishmja për vetë pozitat e skuadrave në Grupin I, por është më e ndjeshmja. Sipas Dukës, Shqipëri-Serbi është një takim që duhet të jetë sa më familjar dhe jashtë fanatizmit të tifozërisë. “Në atë ndeshje është mirë që të jenë tifozë familjarë. Nuk besoj të ... Read More »

Pesë shqiptarë në top 10 e transferimeve zvicerane

download

Se shqiptarët janë futbollistët më të mirë në Zvicër, këtë e ka vërtetuar edhe njëherë e përditshmja zvicerane Blick. Përderisa mesfushori prishtinas, Granit Xhaka është pranë transferimit në Atletico Madridi për 25 milionë euro, Blick ka nxjerrë një listë të 10 transferimeve më të mëdha që janë bërë nga futbollistët zviceran. Në mesin e 10 lojtarëve të transferuar, pesë prej ... Read More »

Beqiraj shpërthen, realizon hat-trick

download

Sulmuesi kosovar Fatos Beqiraj, e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij te skuadra nga Bjellorusia, Dinamo Minsk. Beqiraj ka arritur të shënoj tre gola në ndeshjen e Kupës që Dinamo e fitoi 1:3 në udhëtim te Vitebsk. Skuadra e Beqirajt ndeshjen e parë si vendas e kishte e kishte humbur 1:2, ndërsa fitorja në ndeshjen e ... Read More »

Atletico Madrid i interesuar ta marrë Granit Xhakën

download

Futbollistët shqiptarë në kampionatin spanjoll si duket po ia fillojnë të shtohen. Pas Shkodran Mustafit e Vullnet Bashës, rrugën e tyre mund ta ndjekë edhe mesfushori fantastik Granit Xhaka i cili ka shkëlqyer këtë edicion me skuadrën e tij Borussia Moenchegladbach, transmeton Telegrafi. Sipas asaj që ka shkruar e përditshmja gjermane Sport Bild, trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone ka ... Read More »

Shqipëria mund të fitojë 3 pikët në tavolinë, rregullorja e UEFA- s dënon racizmin dhe dhunën

platini

Shqipëria duhet të fitojë pikët e ndeshjesh me Serbinë në tavolinë me rezultatin 3-0. Kjo sipas Nenit 14 të Rregullores së Disiplinës së UEFA-s. Pika 5 e këtij Neni thotë shprehimisht që “nëse ndeshja pezullohet nga arbitri edhe për shkak edhe të sjelljes diskriminiminuese rracore, që është pikërisht rasti i Serbi – Shqipëri, ndeshja do të deklarohet aforfe”. Sipas rrethanave ... Read More »

MASA TË RREPTA TË SIGURISË NË BEOGRAD

20141013202332712620

Serbisë i ka dalë punë shumë e madhe për ta organizuar ndeshjen ndaj Shqipërisë, edhe pse tifozët shqiptarë nuk kanë udhëtuar me ekipin kuq e zi. Përballja e së martës mes Serbisë dhe Shqipërisë konsiderohet e rrezikut të lartë, andaj shteti serb ka ndërmarrë masa të rrepta të sigurisë, për ta parandaluar ndonjë ekses të mundshëm, i cili pastaj mund ... Read More »

“Nëse luan Ronaldo, do të ketë spektakël”

ldquo-n-euml-se-luan-ronaldo-do-t-euml-ket-euml-spektak-euml-l-rdquo_hd

Bayern Munichu do të luajë kundër ekipit më të fortë që ekziston këtë edicion në Ligën e Kampionëve, Real Madridit. Kështu ka thënë Pep Guardiola. Të mërkurën mbrëma, Los Blancos janë nikoqirë të bavarezëve në Bernabeu për ndeshjen e parë gjysmëfinale, ndërsa strategu spanjoll e njeh shumë mirë kundërshtarin e vet. “Madridi është një ekip special, ndërsa me Carlo Ancelottin ... Read More »

Gjithçka e hapur

gjith-ccedil-ka-e-hapur_hd

Atletico Madridi dhe Chelsea kanë luajtur pa gola në përballjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën në Vicente Calderon. Ekipi vendas e filloi takimin në përpjekje që të gjente hapësira për të depërtuar në zonë dhe kishte pjesën më të madhe të posedimit, megjithatë nuk mund të thyente lojtarët e rreshtuar të Jose Mourinhos ... Read More »

Sammer: Mandzukic nuk lëviz nga Bayerni

rtklive12421404201428

Mario Mandzukic nuk do të lëviz nga “Allianz Arena”. Një qëndrim të tillë të prerë e mban drejtori sportiv Mathias Sammer, i cili kësisoj u vendos kapak zërave për një largim të mundshëm të kroatit në fund të edicionit. Drejtuesi i lartë bavarez nuk pranon bisedime me asnjë klub për transferimin e bomberit, pavarësisht faktit se me kampionët do të ... Read More »

Sabella: Argjentina përshtatet edhe pa Messin

rtklive01231404201407

Leo Messi është i pazëvendësueshëm për çdo skuadër ku luan, por në mungesë të tij kombëtarja argjentinase është gjithsesi në gjendje që të përshtatet nëse do të jetë e nevojshme. Kështu deklaroi trajneri i La Seleccion, Alejandro Sabella, kur mbeten edhe pak javë nga fillimi i Botërorit të Brazilit. “Kemi luajtur disa ndeshje pa Messin, megjithatë askush nuk mund ta ... Read More »