Shqiperi

“Nervozohet” Sala: Pse mos të jenë prezentë kuqezinjtë në Beograd

20141013202332712620

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha është shprehur i brengosur me kërkesën e serbëve ndaj FIFA-së që kuqezinjët të mos jenë prezentë. “Sonte ne Beograd ndeshja e historise! Te dashur miq, sonte ne stadiumin e Beogradit kombetarja e Shqiptareve ndeshet me kombetaren e Serbeve. Keta te fundit, te trembur deri ne palce nga ekipi yne, i nisen hilet nje muaj me ... Read More »

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta kërkon nga Libani ta njohë Kosovën

Tiranë, 19 shkurt – Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në takim presidentin e Parlamentit të Libanit, Nabi Bery, të cilit u ka kërkuar që Libani ta njohë Kosovën. Pas takimit Meta deklaroi se Libani është një hap i rëndësishëm për forcimin e stabilitetit dhe si kontribut për paqen në rajonin e lindjes së mesme. “Biseduam për ... Read More »